MUSICA POETICA festiwal paschalny 16-19 marca 2016

musica poetica 2016 tarnów mościcePrzygotowanie do Wielkiej Nocy jest wydarzeniem szczególnym, przez stulecia więc uwagę poświęcała mu większość twórców. Nie ma ważniejszej dziedziny sztuki religijnej, niż związana ze świętami wielkanocnymi. Stąd w Tarnowie idea muzycznego festiwalu paschalnego, sięgającego do dzieł największych – od Pasji Bacha poczynając – ale i specjalnych, rzadkich, jednak nacechowanych ekspresją i skłaniających do szerszego i głębszego widzenia świata.
Festiwalu wyprowadzonego ze słowa, Logos, które nadaje muzyce barwy i uniwersalną nośność, pozwalającą połączyć słuchaczy w sympathei – doświadczeniu współ-odczuwania Festiwalu Musica Poetica.

 

Więcej…
 
Renée Fleming - Głos wewnętrzny. Autobiografia

Renée Fleming - Głos wewnętrzny. AutobiografiaAutobiografia jednej z największych gwiazd współczesnej sceny operowej - Renée Fleming. „Głos wewnętrzny” to wartko prowadzona opowieść o blaskach i cieniach życia operowej diwy, o artystycznych sukcesach i egzystencjalnych kryzysach. Artystka szczerze i otwarcie opowiada o wyzwaniach stawianych jej przez międzynarodową publiczność, o muzycznych i pozamuzycznych pasjach, o scenicznych przyjaciołach i rodzinie.


 

Więcej…
 
Musica Poetica Tarnów 9-12 kwietnia 2014

musica poetica 2014 tarnów mościceNajciekawsze programy muzyki barokowej, wykonawcy podziwiani na międzynarodowych estradach koncertowych – pod koniec Wielkiego Postu, na dwa tygodnie przed Świętami, Centrum Sztuki Mościce, Urząd Miasta Tarnowa, Capella Cracoviensis oraz Stowarzyszenie Pro Musica Mundi  po raz kolejny zapraszają na Festiwal Musica Poetica. W tym roku zestaw absolutnie wyjątkowych pozycji, z rzadką okazją posłuchania najbardziej utytułowanego polskiego zespołu muzyki dawnej, Arte dei Suonatori, oraz specjalnego programu wybitnego skrzypka, Jorge Jimeneza, prezentującego skrzypce jako instrument polifoniczny. ZAPRASZAMY!

 

Więcej…
 
Barok zapomniany – Barok żywy

barok zapomniany barok żywy 2013Termin:
17 listopada 2013, niedziela, godz. 20.00 (po liturgii w j. niemieckim o godz. 19.00)

Miejsce:
kościół pw. św. Barbary , Plac Mariacki

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»