Nadchodzi Magia Flamenco!
Od tradycyjnej muzyki andaluzyjskich cyganów z tańcem i śpiewem, poprzez jazzowe improwizacje, aż po niecodzienne ujęcie flamenco w formie mszy czy symfonicznego koncertu, podane w doskonałej formie przez światowego formatu mistrzów stylu. Od czwartku, 08.10.2009 do niedzieli, 11.10.2009 Nuevo Mundo Festival przeniesie nas na południe Hiszpanii, pokazując egzotyczne, zaskakujące i dotychczas nieznane nam oblicza stylu flamenco. Koncerty w Krakowie, Tarnowie, Niepołomicach i Nowym Sączu. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu:

www.nuevomundofestival.pl

 
Tango na (tle) Wawelu

Tango jako muzyka i taniec ulicy nie zagościł nigdy na dworach królewskich. Zyskało jednak godne miejsce na scenach koncertowych i parkietach przeznaczonych do tańca tzw. milongach, a także w ekskluzywnych galeriach sztuki współczesnej. Takim miejscem w Krakowie jest niewątpliwie Muzeum manggha. Dlatego własnie w tym magicznym miejscu postanowiliśmy zorganizować happening w stylu tanga. Na wieczór 4 września zaplanowany jest  koncert zespołu New Tango Bridge oraz zainscenizowana Milonga z udziałem par tangueros. Widzowie będą mogli uczestniczyć w koncercie mając w tle Zamek Królewski na Wawelu.

Więcej…
 
Cracovia Sacra 2009

Pierwsza edycja Nocy Sakralnej odbyła się w 2008 roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15 sierpnia). Zaplanowana jako kolejne przedsięwzięcie z cyklu nocnego odkrywania Krakowa, tym razem ukazuje nam fenomen religijny miasta, często zwanego drugim Rzymem. Na tę noc najpiękniejsze świątynie, wraz z obiektami klasztornymi Krakowa i okolic, umożliwią zwiedzającym odkrywanie kościelnych zabytków, poznawanie tajników życia mnichów oraz klasztornych skarbców, które na co dzień pozostają zamknięte dla przybyszów.

Więcej…
 
Jan Kanty Pawluśkiewicz – Oratorium "Radość Miłosierdzia"

Jan Kanty Pawluśkiewicz – Oratorium "Radość Miłosierdzia" (prawykonanie krakowskie)
teksty: Leszek Aleksander Moczulski

sobota 30 maja 2009
Kościół św. Józefa
Rynek Podgórski godz. 19.30

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia1112NastępnaOstatnie»