Noc Cracovia Sacra - Tango del Angel

Projekt Tango del Angel, biorący swą nazwę od jednego z utworów Astora Piazzolli, jest pomyślany jako widowisko łączące muzykę z grą świateł. Jego prapremiera odbyła się w 2008 roku w Krakowie podczas Nuevo Mundo Festival i została uznana za jeden z najciekawszych projektów tego festiwalu. Tango del Angel to mistyczna wizja utworów Astora Piazzolli w opracowaniu na bandoneon i kwintet smyczkowy.
Pierwsza edycja Nocy Sakralnej odbyła się w 2008 roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15 sierpnia). Zaplanowana jako kolejne przedsięwzięcie z cyklu nocnego odkrywania Krakowa, tym razem ukazuje nam fenomen religijny miasta. Na tę noc najpiękniejsze świątynie, wraz z obiektami klasztornymi Krakowa i okolic, umożliwiają zwiedzającym odkrywanie kościelnych zabytków, poznawanie tajników życia mnichów oraz klasztornych skarbców, które na co dzień pozostają zamknięte dla przybyszów.

Program Nocy Sakralnej obejmuje wystawy oraz liczne koncerty o tematyce sakralnej. Wydarzeniem roku 2008 było zaprezentowanie po raz pierwszy w Polsce cyklu Sonat Różańcowych Heinricha Ignaza Franza von Bibera w wykonaniu Johna Hollowaya (skrzypce) i Marieke Spaans (klawesyn). Ponadto, uczestnicy Cracovia Sacra mogli zwiedzić „Wielką Ruinę” i zabytkowe krużganki w Opactwie OO. Benedyktynów w Tyńcu. Wydarzeniem było też spotkanie w katedrze Wawelskiej z oryginalnym cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej, wystawionym tam po raz pierwszy. To właśnie przed tym obrazem, w katedrze we Lwowie, śluby składał król Jan Kazimierz.

Wszystkie wydarzenia Nocy Sakralnej są bezpłatne. Na zwiedzanie niektórych obiektów i udział w wybranych koncertach wydawane są bezpłatne wejściówki. Więcej informacji dotyczących wszystkich wydarzeń Nocy Sakralnej można znaleźć na stronie www.krakowskienoce.pl.

Pro Musica Mundi w ramach tegorocznej edycji Nocy Sakralnej zaprasza na magiczny i mistyczny koncert z muzyką Astora Piazzolli pt.: Tango del Angel 


Termin i miejsce

  Kraków
kiedy:15 sierpnia 2010, godz. 23.00
gdzie:Kościół OO. Dominikanów ul. Stolarska 12
  
program:Astor Piazzolla - Five Tango Sensations

Astor Piazzolla - Tango del Angel

Astor Piazzolla - Tristeza de un Double A

Astor Piazzolla - 4 Estaciones Portenas

Wykonawcy

Christian Gerber bandoneon
Kevin Kenner fortepian
  Kwintet Piazzoforte  
Paweł Wajrakskrzypce
Maciej Lulekskrzypce
Ryszard Snekaaltówka
Konrad Górkawiolonczela
Grzegorz Frankowskikontrabas