Zbigniew Seifert’s Day


Zbigniew Seifert’s Day w ramach Green Town of Jazz. 25 kwietnia w ramach V Międzynarodowego Festiwalu „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze odbyło się Seminarium Jazzowe poświęcone  Zbigniewowi  Seifertowi.

Podczas seminarium wspominano osobowość Zbyszka i żywo dyskutowano o jego niezwykłym stylu skrzypcowym. Prym w dyskusji wiedli Agnieszka Seifert (żona) oraz red. Antoni Krupa – człowiek z radiem w sercu – będący autorem ostatniego wywiadu ze Zbyszkiem w 1979 r. W seminarium  uczestniczyli również Aneta Norek – badaczka życia i twórczości Seiferta, mająca w planach stworzenie biografii Seiferta, Mateusz Smoczyński – obiecujący polski skrzypek jazzowy, grający utwory Seiferta oraz dziennikarze i miłośnicy twórczości Zbiggy’ego.

Kulminacją popołudnia był 20 minutowy fragment filmu dokumentalnego o Seifercie, autorstwa amerykańskiej reżyser Erin Harper pt. „PASSION”. Projekcja całości dokumentu planowana jest na listopad w Krakowie w ramach Festiwalu „Zbigniew Sefert in Memoriam”. Mamy nadzieję, że całość filmu będzie równie interesująca co jego zapowiedź. Już ostrzymy sobie pazurki na filmową część biografii, bowiem zapowiada się ona interesująco. Więcej o Seminarium i  o „Green Town of Jazz”: 

www.zbigniewseifert.com

www.zsj.pl


Dodaj komentarz